Vandijk Werkt achtergrond

Gebiedsprogramma A5H, waterschap Rivierenland

Gebiedsprogramma A5H, waterschap Rivierenland

 

Van Dijk werkt aan omgevingsmanagement binnen het gebiedsprogramma A5H van waterschap Rivierenland.

Waterschap Rivierenland heeft een grote watersysteemopgave in de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden (A5H). Hiervoor is het gebiedsprogramma A5H opgesteld dat uit meerdere projecten bestaat, waaronder kadeversterkingen. Hiermee realiseert waterschap Rivierenland een veilig en klimaatbestendig gebied.

Kadeversterkingen
Veel kades voldoen niet meer aan de norm, zo zijn ze te laag en/of niet stabiel genoeg. Om de waterveiligheid ook in de toekomst te garanderen, is het noodzakelijk dat Rivierenland de kades verhoogt en verstevigt. Met aanpassingen aan het watersysteem kan een deel van de afgekeurde kades weer aan de veiligheidsnorm voldoen. De kades waar meer versterking voor nodig is, gaat via 2 tranches.

Tranche 1 gaat vooral om kades die afgekeurd zijn op stabiliteit, zoals de ‘groene’ kades naast de gegraven veenstromen in de Alblasserwaard en de keringen in Vijfheerenlanden naast de Zouweboezem. In deze tranche gaat het om 17,6 kilometer in vooral het landelijke gebied. Hiervoor is inmiddels een voorkeursalternatief bepaald. In 2030 moeten alle kades uit tranche 1 zijn versterkt.

Omgevingsmanagement
De senior omgevingsmanager werkt mee aan de eerste tranche van de kadeversterkingen. Zij is verantwoordelijk voor het stakeholdermanagement. Belanghebbenden binnen dit project zijn bijvoorbeeld bewoners, bedrijven, (nuts)beheerders, belangengroepen en de provincie. Zij behartigt de belangen van alle betrokken partijen en zorgt voor een juiste informatie-uitwisseling en vastlegging tussen de projectorganisatie en de omgeving.

Waterschap Rivierenland
Waterschap Rivierenland is 1 van de 21 waterschappen van Nederland dat zorgt voor schoon en voldoende water en sterke dijken. Het werkgebied ligt tussen de grote rivieren en loopt vanaf de Duitse grens tot aan Kinderdijk. In het noorden bevinden zich de Neder-Rijn en de Lek en in het zuiden de Maas. Rivierenland werkt met 900 medewerkers voor 950.000 inwoners.

Meer weten?
Ook interesse in een opdracht als omgevingsmanager of in een andere rol bij een van de Nederlandse waterschappen? Neem contact met ons op!

Nieuwe waarden Alblasserwaard
Nieuwe waarden Alblasserwaard
Lees ook:
Intro afbeelding voor project: Raamovereenkomst projectbeheersing en integrale veiligheid, Rijkswaterstaat

Raamovereenkomst projectbeheersing en integrale veiligheid, Rijkswaterstaat

Weer een nieuwe samenwerkingsovereenkomst met Rijkswaterstaat
Lees meer →
Intro afbeelding voor project: Vervangen warmte-koude-installatie, waterschap Scheldestromen

Vervangen warmte-koude-installatie, waterschap Scheldestromen

Realisatie toekomstbestendige klimaatinstallatie bij het waterschap
Lees meer →